Üvegfestés – minták a gyerekszobába
Szükséges anyagok:
? Üvegmatrica-festékek
? Kontúrfesték
? Irattartó fólia vagy üvegfestéshez használatos fólia
Üvegfestés
A mintákról
Mintát (azaz sablont) szinte bárhonnan szerezhetünk, kifestőkönyvekből, mesekönyvekből, magazinokból, vagy le is tölthetünk az internetről. Fénymásológéppel tetszés szerinti méretűre alakíthatjuk, de használhatjuk közvetlenül az eredetit, ha megfelel a mérete. Helyezzük a mintát a fólia alá, vagy csúsztassuk bele a műanyag irattartóba (a célra ez utóbbi is tökéletes!).
A körvonalak megrajzolása
Kontúrfestékkel húzzuk meg a körvonalakat a fólián követve a sablont. A kezünket megtámasztva könnyebb a munka! A flakont tartsuk függőlegesen ugyanúgy, mint egy ceruzát, és lehetőleg egyenletesen nyomjuk ki belőle a festéket. A kontúrfesték hegye akárhozzá is érhet a fóliához, de vezethetjük kicsivel fölötte is. A kontúrfestéket a gyártó utasítása szerint hagyjuk megszáradni.
Felületek festése
Ha megszáradtak a kontúrvonalak, elkezdhetjüka felületek kifestését. A festéket használat előtt ne rázzuk fel, mert légbuborékok képződnek benne! A festéket közvetlenül a flakonból vigyük fel a kifestendő felületre. A festék és a kontúrvonal találkozásánál ügyeljünk arra, hogy a festék ne fusson át a másik mezőbe.
Az üvegmatrica-festék színei a festés során tejszerűen pasztellesek, csak száradás után válnak tisztává, élénkké.
Az elkészült mintát óvatosan húzzuk le a fóliáról, majd simítsuk fel az ablakra vagy egyéb sima felületre. A kép magától odaragad, többször lehúzható,és más felületre áthelyezhető. A matrica rugalmas, ezért domború felületeketis díszíthetünk vele (pohár, üvegpalack). Gyönyörűen mutat a fürdőszobában (kád körül, csempén, tükrön) is.
Üvegfestés – mintaötletek:
Vincze Eszter – Színes Ötletek Blog