Biztonsági óvintezkedések csecsemok számára
Születésétől 12 hónapos koráig a csecsemő megtanulja felismerni az anyja hangját. Ebben a periódusban a gyermekben szeretetet és bizalom érzése fejlődik ki irántad. Ahogy öleled vagy játszol vele, az lesz az alapja a másokkal szembeni viselkedésének. A nyelvi- és beszédfejlődés többet jelent, mint a gőgicsélés vagy az anya/apa szavak utánzása.
Beszélj gyermekedhez. A gyermek a hangodat hallva, megnyugszik.
Gyermeked, mikor hangokat ad ki, reagálj ezekre és beszélj hozzá. Így megtanítod neki használni a beszélt nyelvet.
Olvass neki! Ez is a beszélt nyelv elsajátításában segít.
Szabadidődben öleld át és tartsd karjaidban. Így érezni fogja a szeretetet és a biztonságot.
A csecsemő biztonsága az első!
A csecsemők biztonságáért szükség van arra, hogy a ház, ahol éltek, ne rejtsen veszélyeket. Nézz körül a házban, hogy megtudd, veszélyes lehet-e gyermeked szamára!
Fontos, hogy ne rázd soha. Az újszülöttek nyakizmai nagyon gyengék, és még nem készek arra, hogy megtartsák a fejüket. Ha megrázod, károsulhat az agya és a fejlődés menete is.
A hirtelen csecsemőhalál megelőzése érdekében a csecsemőt mindig fektesd a hátára aludni.
Tedd minden alkalommal gyerekülésbe, amikor autóval utaztok. A legbiztonságosabb hely a baba számára a hátsó ülésen van az autóban. Azokat a gyerekeket, akik kevesebb, mint 1 évesek és nem több mint 10 kilogrammosak, hátrafele néző gyerekülésbe kell fektetni.
A gyermek fulladásának elkerülése érdekében etetéskor vágd az élelmiszert apró darabokra. Ne hagyja, hogy gyereked olyan dolgokkal játszon, amivel lefedheti arcát vagy amit könnyen lenyelhet.
Ne szállíts soha forró folyadékot vagy élelmiszert a gyerek közelében, vagy amikor ölben tartod.
A baba vakcinával történő immunizálása nagyon fontos az egészségére nézve. Rengeteg súlyos betegségre hajlamosak, ezért fontos, hogy kapjanak megfelelő immunizálást. Konzultálj orvosoddal a gyermekkori betegségek elleni immunizálásról..