5 tipp, hogyan készítsünk profi fotót gyermekünkrol
Mik a leggyakoribb hibák, amiket elkövethetünk egy fotózás során?
? rosszul fókuszált a kép, minden életlen rajta
? bemozdulásos életlenség, szellemképesek a dolgok
? lemaradnak fontos részletek a képről (a haj, vagy a test egy része, esetleg épp az a játék, amivel le szerettük volna fotózni)
? tipikus gyermekfotót készítünk: szemünk fénye mereven a kamerába néz, semmi pajkosság, vagy spontaneitás nincs benne.
Hogyan küszöböljük ki ezeket a hibákat?
Egyszerűen, mert az automata fényképezőgépeken a portré beállítás kicsit kiemeli a modellt a háttérből, míg a tájkép beállítás arra megfelelő, hogy az egész általunk fotózott terület éles legyen.
A különböző gyártmányú gépek természetesen más egyéb motívumprogramokat is használnak.
1. Soha ne fentről lefelé fotózzunk, hanem legyünk egy szemmagasságban a gyermekekkel.
2. Szabadtéri képeknél a kora reggeli és a késő délutáni napsütés a legkedvezőbb. Ilyenkor már vagy laposak a fények, vagy egyszerűen csak más szögből jönnek a nap sugarai, és nagyon hangulatos fotókat lehet készíteni.
3. Kérjük meg, hogy mutassa meg kedvenc játékát, megtalálás utáni büszke arckifejezést örökítsük meg. A játék leköti a figyelmét, nagyon aranyos képek készülhetnek a játszó gyermekről.
4. A környezetünkben lévő apró tárgyakról készíthetünk hangulatképeket.
5. Próbáljunk semleges hátteret találni, amennyire lehetséges igyekezzünk úgy helyezkedni, hogy semmi zavaró, oda nem illő dolog ne legyen a háttérben. A túlzsúfolt képek a kompozíció rovására mennek, és elterelik a figyelmet a megörökíteni szánt dolgokról.
A gyerekek aktívak és nem mindig figyelnek az instrukciókra, szóval a fotózás alkalmával leginkább ők a főnökök! Ne utasítsuk, inkább csak beszélgessünk velük, és legyünk résen! A pillanat bármikor bekövetkezhet!
E néhány apró trükk figyelembe vételével teljesen más, kedvesebb és spontánabb képeket készíthetünk a családról!
Sok sikert!
Szajcz Anita
gyermekfotós